Nowości

Biurka i fotele dla najmłodszych klientów

Rewolucyjny system mebli dla dzieci rosnący razem z dzieckiem zapewniający prawidłowy rozwój kręgosłupa i zapobiegający powstawaniu wad wynikających z nieprawidłowego siedzenia.

Choć kręgosłup dziecka już pod koniec pierwszego roku życia charakteryzuje się prawidłowymi krzywiznami i przybiera formę podwójnego S, ostateczny kształt zyskuje dopiero około 18. roku życia. Dzięki temu wady postawy można łatwo korygować jeszcze u nastolatka.
Najczęstszą wadą u dzieci jest to skrzywienie boczne kręgosłupa, czyli skolioza. W Polsce z jej powodu cierpi co dziesiąte dziecko. Wada ta rozwija się zwykle dość długo, a wychodzi na jaw w okresie tzw. skoków wzrostowych, czyli między pierwszym i trzecim, piątym i ósmym oraz dziesiątym i dwunastym rokiem życia. Wówczas kręgosłup oglądany z tyłu nie tworzy linii prostej, lecz wygina się w łuki na wysokości lędźwi, w odcinku piersiowym i szyjnym.
W dzisiejszych czasach dzieci więcej czasu spędzają przy biurku i komputerze niż na podwórku. Duże ilość zadań jakie stawia szkoła oraz styl życia preferujący świat wirtualny zamiast zabaw ruchowych sprawia że dobór fotela i biurka staje się bardzo istotny już w młodym wieku ponieważ siedzący tryb życia sprzyja tym schorzeniom które w późniejszym wieku stają się problemem na miarę choroby cywilizacyjnej.
W dużym stopniu zdrowy kręgosłup zapewnia właściwe siedzisko oraz prawidłowy sposób siedzenia. Mało kto zdaje sobie sprawę jak ważne jest ergonomiczne biurko i odpowiedni fotel dobrany do wzrostu i wagi użytkownika.
Dotychczas fotele i biurka wyposażone w ergonomiczne systemy zapobiegające chorobom kręgosłupa tworzone były dla osób dorosłych pracujących w biurach i nikt nie pokusił się o tego typu rozwiązanie dla dzieci w wieku szkolnym.
Właśnie z myślą o najmłodszych powstał system mebli s_cool który dba o właściwą postawę zarówno małego dziecka w wieku przedszkolnym jak i nastolatka.
Meble "rosną" wraz z dzieckiem dostosowujace się do jego potrzeb. Umożliwiają pracę na siedząco oraz stojąco.

© Bema Meble 2018 CMS - Created by www.asis.pl WebDesign: good-site.pl