Zdrowe siedzenie

80% ludzi cierpi na dolegliwości związane z kręgosłupem.

Człowiek spędza średnio 13 godzin dziennie siedząc, co w ciągu całego zawodowego życia daje łącznie 80 000 godzin.
Naukowcy zgodnie twierdzą, że pozycja siedząca nie jest naturalną pozycją człowieka.
Podczas siedzenia nasz organizm wraz z najważniejszą strukturą – kręgosłupem – narażony jest na nieustanne przeciążenia, sięgające wartości nawet ponad stu kilogramów.
Efekty tego oddziaływania doprowadzają do zmian w obrębie kręgosłupa, osłabienia wzroku, zaburzenia oddychania, nerwobóli i migren.


WIEMY jak temu zaradzić!

Budowa anatomiczna kręgosłupa, naukowa analiza nacisków oraz otrzeba komfortu psychofizycznego, ustanowiły potrzebę skonstruowania krzesła umożliwiającego tzw. siedzenie biodynamiczne. Polega ono na zachowaniu biologicznych predyspozycji ciała ludzkiego do poruszania się we wszystkich trzech wymiarach przestrzeni.

Siedzenie biodynamiczne = Nieograniczona możliwość ruchu

Systemem VMS Orthopedic, to system który pozwala na ruch siedziska we wszystkich kierunkach i „zmusza” ciało do systematycznego ruchu. Dzięki ruchomemu siedzisku nacisk rozłożony jest prawie na połowę powierzchni całkowitej krążka międzykręgowego, nie ulega on odkształceniu, a impulsy nerwowe i energetyczne swobodnie przepływają przez nasze ciało redukując dolegliwości związane z negatywnymi skutkami pracy biurowej. Co więcej naprzemienny nacisk na całą powierzchnię krążka zaopatruje dyski w energię, która pobudza aktywność i wydajność pracownika.

Fotele z Systemem VMS Orthopedic zapewniają nam:

odpowiednią ilość ruchu
aktywizują układ mięśniowy
gwarantują właściwą postawę podczas siedzenia

Oznacza to że oddech staje się głębszy, krążenie jest pobudzone, przepływ krwi nie jest hamowany,
a mózg zaopatrywany jest w odpowiednią ilość tlenu – dzięki czemu:

mamy więcej energii
wzrasta nasze pozytywne nastawienie
a tym samym wydajność w pracy.


SYSTEM ORTHOPEDIC

partner01.jpg

System VMS Orthopedic jest bezobsługową, rewolucyjną konstrukcją, która wywołuje wielowymiarowe procesy ruchowe. Użytkownik tego systemu poddany zostaje specyficznej motoryce ciała, na którą składają się połączone ruchy na przemian pionowe, strzałkowe i poziome. Powierzchnia siedziska porusza się wraz z przeniesionym pionem środka ciężkości osoby siedzącej. Siedzenie na fotelu wyposażonym w mechanizm VMS Orthopedic kwalifikuje się do pojęcia "siedzenia biodynamicznego". Polega ono na zachowaniu biologicznych predyspozycji ciała ludzkiego do uprawiania ruchu we wszystkich trzech wymiarach przestrzeni. Aby umożliwić biodynamiczne siedzenie, nie wystarczy przestawiać powierzchnię siedziska przy pomocy dźwigni. Siedzisko musi bowiem uwzględniać całe spektrum ruchu człowieka i zapewnić ciału trójwymiarową platformę, na której możliwe jest niezakłócone przeprowadzenie wszystkich naturalnych, trójwymiarowych procesów ruchu. Fotele wyposażone w mechanizm VMS Orthopedic nie tylko spełniają wytyczne ergonomicznego siedzenia, ale nadają im nowy wymiar.

Siedząc na krześle VMS Orthopedic, nie odczuwamy powszechnego i znanego w innych przypadkach zahamowania, lecz wręcz przeciwnie – czujemy, że „płyniemy” a nasze ciało nie ulega żadnemu „przytwierdzeniu do biurka”. To poczucie zmienia się w stały, pozytywny nastrój i budzi motywację do pracy. Krzesło skonstruowane jest tak, że wręcz zachęca do zwiększenia aktywności ruchowej. A ta - jak wiemy – jest podstawą dobrego samopoczucia, również w pracy.
Siedzenie biodynamiczne - System VMS Orthopedic współgra z ludzkim ciałem, a nawet poprzez reakcję odwzajemnia jego ruchy. W związku z tym, nacisk rozłożony jest prawie na połowę powierzchni całkowitej dysku, co wyzwala pożądany przepływ energii wewnątrz ciała. Krzesło wyposażone w system VMS Orthopedic równomiernie przenosi nacisk na kręgosłup i nie prowadzi do nadmiernych nacisków na skraju powierzchni. Ciąg i nacisk zmieniają się na przemian zaopatrując dyski w energię.
 
dysk01.JPG
Rozłożenie nacisku tylko na jednej piątej powierzchni całkowitej dysku.

dysk02.JPG
Rozłożenie nacisku prawie na połowę powierzchni całkowitej dysku.

Przy przeniesieniu równowagi wyposażone w „System VMS Orthopedic” krzesło przenosi naciski na kręgosłup do środka kręgosłupa i nie dochodzi wówczas do żadnego wartego wzmianki nacisku na skraju powierzchni. Stały ruch w okolicy miednicy staje się treningiem dla mięśni. Przez to mięśnie stają się bardziej elastyczne i mogą pełnić funkcję wsparcia dla kręgosłupa. Dzięki temu unikamy negatywnych skutków nieprawidłowego siedzenia i zniekształceń kręgosłupa.

Mechanizm VMS Orthopedic umożliwia ruch we wszystkich płaszczyznach. Mechanizm ten stosowany jest w modelach obrotowych z kolekcji In Access, Partner, String, Atria, Twist.
 
orto02_1.jpgorto03.jpgorto04.jpg

© Bema Meble 2019 CMS - Created by www.asis.pl

Masz jakieś pytania? Oddzwonimy w 60 sekund!

Masz jakieś pytania? Oddzwonimy w 60 sekund!